Rotary Geraardsbergen Nieuwsbrief 014

vrijdag 15 september 2017

   Onze allernieuwste Nieuwsbrief!

NIEUWSBRIEF NR 0014
View this email in your browser
Rotary club Geraardsbergen

Beste lezer, graag informeren we je!

Met veel plezier bezorgen we je met dit bericht onze 14e Nieuwsbrief. Hiermee laten we je kennis maken met enkele belangrijke gebeurtenissen en activiteiten van en in onze club.

Facebook
Tweet
Stuur door
LinkedIn

25 jaar Rotary club Geraardsbergen

 

Exact 25 jaar geleden, op 15 september 1992, vond de stichtingsvergadering plaats. Stichtend voorzitter Armand Van Damme blikt terug: 
Vanaf het Rotaryjaar 1990-1991 speelde men met het idee om een nieuwe Rotary club in Geraardsbergen op te starten. De toen geldende reglementering van Rotary International liet dit niet zomaar toe. Er bestond toen nog een term als ‘territoriale afbakening’ waarbinnen men geen club mochten oprichten of leden aanwerven.
Op 15-9-1992 werden, na heel wat overleg, 2 documenten opgemaakt door Rotary club Ninove-Geraardsbergen. Hierin werd enerzijds toestemming gegeven om ‘het territorium’ te delen met een op te richten club. Anderzijds diende de club zich ook aan als peterclub om de geboorte van deze nieuwe club met naam Geraardsbergen-Oudenberg te begeleiden en te steunen. Onze club in oprichting kreeg dezelfde territoriale afbakening als de peterclub. Ondertekening gebeurde telkens door de voorzitter Rc Ninove-Geraardsbergen Mark Goessens en secretaris James Marchand. Onze stichtende voorzitter Armand Van Damme werd als speciale vertegenwoordiger van de Districtsgouverneur aangeduid (Armand was toen lid van Rc Ninove-Geraardsbergen) en hij werd ondersteund door een commissie met Adrien Persoons (als commissievoorzitter) en leden James Marchand en Roland Lamont. De documenten werden naar het hoofdkantoor in Zurich doorgestuurd en 15-9-1992 werd als ‘stichtingsdatum’ geregistreerd. Het verhaal kon dan echt beginnen….

 Afgelopen weekend vond het 33e Wereldkampioenschap wielrennen voor Rotariërs plaats, in Montegranaro. Deze stad is gelegen in Italië, niet ver van de Adriatische zee, zo'n 250 km onder Bologna. 54 wielrenners uit 7 landen tekenden present, waaronder 6 Belgen. Zie alvast hun mooie webstek via deze link: http://cyclingtoserve2017.it/.

Vorig jaar rond deze tijd behaalde Danny Hellinckx, onze voorzitter, de eerste plaats in zijn categorie en mocht hij een jaar lang rond rijden in de Rotary wereldkampioen trui.Zaterdag 9 september 2017 was het zover. Het parcours was heel technisch: scherpe bochten in de afdaling, een korte piste voor aankomst met een korte bocht, een steile klim van 23% op grint, een rechte hoek voor afdraaien weinig tot geen recuperatie mogelijk, ,... 
Toch is onze voorzitter Danny op het podium geraakt! Met gemiddeld nog 32,8 km/u, een maximale hartslag van 192 en gemiddelde hartslag van 174 bpm. Met trots hebben we een jaar lang een vice-wereldkampioen in ons midden!

Ook onze welgemeende felicitaties aan kampioen Paul Heylen, van Rotary club Heist-op-den-Berg, die al ribbedebie was na 4 rondjes en sterk bleef doorgaan. De sterkste heeft gewonnen. 


Sinds 1 juli 2017 is Wim Leerman, onze meest recente past-voorzitter, lid van het Strategic Planning Committee van Rotary International. Rotary International kent 20 van dergelijke commissies, bemand en bevrouwd door 166 Rotariërs en werknemers van Rotary International. Zij adviseren de Board of directors en de internationale voorzitter. 
Er zijn in totaal 103 aangeduide leden. Zij worden na kandidatuurstelling (bijvoorbeeld in Rotary contact) door de internationale voorzitter aangesteld. Aan de kandidatuurstelling worden bepaalde eisen gesteld zoals ervaring, kennis van de materie, ...
Blijkt dat Wim Leerman heden de enige Rotariër is in één van deze R.I. commissies, vanuit het grote gebied van België, Luxemburg, Nederland en Frankrijk, goed voor een kleine 60 000 leden. Uit meer dan 1 800 clubs is Rotary club Geraardsbergen de enige club met een afgevaardigde in zo’n commissie!

De hoofdzetel van Rotary International is gevestigd in Evaston, nabij Chicago, in de Verenigde Staten. De foto is een vooraanzicht van het gebouw.
 
De belangrijkste verantwoordelijkheid van deze commissie is het ontwikkelen en bijwerken van het Strategisch plan van Rotary International, voor behandeling door de Raad van bestuur, of hierover aanbevelingen doen.13 van de 20 commissies laten zich leiden door de strategie die mee in de strategische planning commissie wordt voorbereid. In augustus heeft Wim drie dagen lang vergaderd over een nieuwe missie, visie en is  een traject opgestart om de strategie te bepalen die Rotary International de komende jaren zal leiden. Onder meer  op basis van een bevraging van bijna 30 000 rotariërs, alumni en Rotaractors uit 196 landen, die hun visie gegeven hebben op de toekomst van Rotary International. Volgende samenkomsten liggen al vast, zowel ter plaatse in Evaston als via webinars.
Op dinsdag 12 september gaf Wim in onze club een uiteenzetting over Evaston, het hoofdgebouw van Rotary en zijn eerste ervaringen in deze commissie.
Do Good with Us: The Rotary Foundation
 
Clubkalender - Sprekers

Onze Rotary club biedt Rotariërs en genodigden van Rotariërs de mogelijkheid om (bijna) wekelijks samen te komen. De komende maanden beloven boeiende vergaderingen te worden!